
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 13 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11232
Ext.Price$0.11232
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11232 | $0.11232 |
| 10 | $0.05616 | $0.56160 |
| 50 | $0.05017 | $2.50850 |
| 100 | $0.04481 | $4.48100 |
| 500 | $0.03890 | $19.45000 |
| 1000 | $0.03444 | $34.44000 |
| 3000 | $0.03281 | $98.43000 |
| 5000 | $0.03126 | $156.30000 |
| 10000 | $0.02940 | $294.00000 |
